220 tysięcy widzów w weekend otwarcia najnowszej koprodukcji TVN Warner Bros. Discovery "SAMI SWOI. POCZĄTEK"!

Aktualnie czytasz: 220 tysięcy widzów w weekend otwarcia najnowszej koprodukcji TVN Warner Bros. Discovery "SAMI SWOI. POCZĄTEK"!
16 lutego do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów. To drugie najlepsze otwarcie i kolejny sukces TVN Warner Bros. Discovery w tym roku! 

TVN Warner Bros. Discovery może pochwalić się kolejnym sukcesem fabularnym w tym roku. Najnowsza koprodukcja firmy - "Sami swoi. Początek" - przyciągnęła do kin w weekend otwarcia ponad 220 tyś. widzów, którzy poznali odpowiedź na pytanie: Kto pierwszy zaczął spór i nie chciał podejść do płota - Kargul czy Pawlak? 

„Sami swoi. Początek” zabiera widzów w podróż do dzieciństwa i młodości Pawlaka i Kargula, bohaterów kultowej trylogii. To zupełnie nowa opowieść w reżyserii Artura Żmijewskiego o nieznanych dotąd widzom wydarzeniach z życia dwóch rodzin, zanim los rzucił je na Ziemie Odzyskane. Autorem scenariusza prequela, podobnie jak w przypadku słynnej trylogii, jest Andrzej Mularczyk. Na ekranie pojawiają się m.in. Adam Bobik, Karol Dziuba, Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Krzanowska, Mirosław Baka, Wojtek Malajkat, Anna Dymna, Janusz Chabior i Adam Ferency. 

Scenariusz filmu „Sami swoi. Początek” powstał na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”, autorem jest Andrzej Mularczyk. To on napisał scenariusze do filmów, które stały się kultowymi. Inspiracją dla trylogii i jej prequela, który za chwilę wejdzie do kin, były prawdziwe wydarzenia. Pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka był stryj Andrzeja Mularczyka.

Operatorem w filmie „Sami swoi. Początek” jest Piotr Śliskowski. Za kostiumy odpowiada Emilia Czartoryska, charakteryzacją zajęła się Pola Guźlińska, a scenografią Ryszard Melliwa i Marcin Dyakowski. Producentem wykonawczym filmu jest Krzysztof Łojan. Radosława Burdzy odpowiada za dekorację wnętrz. Jarosław Barzan jest montażystą filmu, Paweł Lucewicz skomponuje muzykę. Producentami filmu są Tomasz Kubski i Mikołaj Fajks ze studia CK Dezerterzy. Koproducentami są TVN Warner Bros. Discovery, NEXT FILM, Sanit Trans, Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Województwo Świętokrzyskie na terenie którego zrealizowana została większość zdjęć (Muzeum Wski Kieleckiej, Święty Krzyż) jest partnerem produkcji. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.

"Sami swoi. Początek" to drugie najlepsze otwarcie kinowe i kolejny sukces TVN Warner Bros Discovery. w tym roku. Pierwsze również należało do koprodukcji TVN WBD - "Akademia Pana Kleksa", którą w premierowy weekend zobaczyło ponad 400 tys. Polaków. 

podziel się: