Warner Bros. Discovery w Polsce

  Warner Bros. Discovery w Polsce to wiodący podmiot na rynku mediów i rozrywki, który oferuje widzom zróżnicowane i najpełniejsze portfolio treści dostępnych w kinach, telewizji i w serwisach streamingowych.

  Portfolio grupy obejmuje 34 kanały telewizyjne – w tym stacje ogólnodostępne (TVN, TVN7, TTV i Metro) oraz portfolio płatne (factualowe, lifestyle’owe, informacyjne, sportowe i filmowe). W ofercie nadawcy znajdują się kanały i platformy TVN, Discovery oraz kultowe marki i produkty należące wcześniej do WarnerMedia:

  • - pakiet kodowanych kanałów filmowych HBO (HBO, HBO2, HBO3);
  • - stacje Cinemax i Cinemax2;
  • - kanały tematyczne Warner TV, Cartoon Network i Cartoonito.

  Do koncernu Warner Bros. Discovery w Polsce należy również:

  • Max – platforma streamingowa oferująca największe globalne i lokalne produkcje, hity kinowe, dokumenty, niezapomniane klasyki, wielokrotnie nagradzane i popularne seriale Max Original i HBO Original, bibliotekę treści TVN, programy informacyjne, relacje sportowe i bajki dla dzieci.;
  • Player – największy polski legalny serwis VOD, który umożliwia dostęp do bogatej biblioteki programów telewizyjnych we wszystkich kategoriach tematycznych, filmów, seriali (w tym produkcji pod marką Player Original) i rozrywkowych show;
  • TVN24 GO – jedyny na rynku serwis z treściami stricte informacyjnymi dostępnymi w formule live i na żądanie oraz dodatkowymi materiałami premium.

  W Polsce częścią grupy jest także Warner Bros. Entertainment Polska, oddział zajmujący się dystrybucją filmów kinowych.

  Marki WBD w Polsce

  TVN

  Lider wśród kanałów ogólnotematycznych, od 25 lat wyznacza trendy na rynku telewizyjnym w Polsce. To tu powstał pierwszy reality show, pierwszy serial codzienny, czy pierwszy serwis informacyjny konkurencyjny wobec telewizji publicznej. TVN oferuje wysokiej jakości programy rozrywkowe, oparte o najpopularniejsze na całym świecie formaty (Mam Talent!, Top Model, Milionerzy), produkcje lokalne (Kuba Wojewódzki, Dzień Dobry TVN, Na Wspólnej) oraz rzetelne i niezależne audycje informacyjne i publicystyczne (Fakty, Uwaga!, Superwizjer).

  HBO

  Kanały telewizyjne HBO mają w swojej ofercie największe hity kinowe, filmy dokumentalne i seriale. To jedna z najbardziej cenionych i innowacyjnych marek na światowym rynku rozrywki, doceniana zarówno przez krytyków jak i widzów. To tu swoją premierę miały kultowe już produkcje takie jak Seks w wielkim mieście, Rodzina Soprano, Czysta krew czy Sześć stóp pod ziemią. Produkcje HBO mają na swoim koncie najważniejsze nagrody przemysłu telewizyjnego. W 2022 zdobyły 34 narody Emmy, najwięcej spośród wszystkich kanałów i platform streamingowych.

  Max

  Unikatowa platforma streamingowa, która łączy najbardziej jakościowy content globalnych marek takich jak HBO, DC czy Warner Bros. z najlepszymi produkcjami lokalnymi. Max jest domem dla najwyższej jakości rozrywki i programów we wszystkich gatunkach i kategoriach, w tym: seriali, filmów, dokumentów, programów dla dzieci, transmisji sportowych, produkcji telewizyjnych oraz serwisów informacyjnych. Wśród hitów kinowych dostępnych w serwisie Max znajdują się m.in. Barbie, Diuna: Część druga czy Wonka, a także oryginalne produkcje HBO – Detektyw: Kraina nocy, Biały Lotos, Ród smoka i Sukcesja. Max to również kultowe produkcje lokalne jak Odwilż, Skazana i Szadź.

  Player

  Player to najbardziej uniwersalny lokalny serwis VOD w Polsce. Posiada najszerszą ofertę treści na rynku: filmy, seriale, programy rozrywkowe, dokumenty, sport, informacje. Produkcje tworzone pod marką Player Original stały się już synonimem najwyższej jakości (Skazana, Behawiorysta, Szadź, Nieobecni, Chyłka). W pakiecie znajdują się ponad 300 najlepszych filmów - kultowe produkcje oraz hity prosto z kina. Serwis oferuje również całe sezony i najnowsze odcinki ulubionych programów - wybrane z nich w prapremierze - wcześniej niż w TV. W Playerze można również oglądać ponad 20 kanałów telewizyjnych na żywo z możliwością przewijania i kontynuacji oglądania - są wśród nich tak popularne stacje jak CNN, Eurosport, stacje z rodziny HBO i Canal+.

  Fakty TVN & TVN24

  “Fakty” TVN to marka sama w sobie, która oznacza rzetelne dziennikarstwo i obiektywne informacje. Serwis informacyjny Warner Bros. Discovery konsekwentnie prowadzi w zestawieniu najchętniej oglądanych programów newsowych w Polsce. Jest też najpopularniejszy spośród wszystkich programów telewizyjnych produkowanych przez grupę w kraju.

  TVN24 to najpopularniejszy w Polsce 24-godzinny kanał informacyjny, dający widzom dostęp do najważniejszych i najświeższych informacji z kraju i ze świata. Rocznie redakcja przygotowuje ponad 10 tys. godzin programów informacyjno-publicystycznych. Markę TVN24 uzupełniają portale informacyjne - na czele z najważniejszym i największym w portfolio digitalowym tvn24.pl - oraz pierwsza newsowa platforma VOD w Polsce, TVN24 GO.

  Eurosport

  Grupa Eurosport to największa platforma w Europie, która dostarcza emocji kibicom i łączy ich wokół największych wydarzeń sportowych. Eurosport łączy fanów i ich sportowych idoli dzięki relacjom nadawanym przez cały rok. Prowadząc transmisje z najważniejszych imprez sportowych: igrzysk olimpijskich, zawodów kolarskich, turniejów wielkoszlemowych i dyscyplin zimowych, kanały Eurosport 1, Eurosport 2 i Eurosport News docierają do 236 milionów odbiorców w 94 krajach Europy, Azji i Pacyfiku, Afryki i Bliskiego Wschodu. W Polsce Eurosport 1 jest najpopularniejszym kanałem sportowym. Eurosport.com jest największą w Europie siecią stron internetowych odwiedzaną przez 14,5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Ponadto usługi cyfrowe Eurosportu zapewniają dostęp do największych wydarzeń sportowych o każdej porze i na dowolnym urządzeniu w 52 krajach.

  Discovery

  Discovery Channel jest jednym z najszerzej dystrybuowanych kanałów na świecie oraz liderem w kategorii factual entertainment, czyli rozrywki opartej na faktach. W nowoczesny, dynamiczny i ciekawy sposób pokazuje różnorodność otaczającego nas świata. Widzowie Discovery Channel znajdą w ofercie stacji programy przyrodnicze, motoryzacyjne, podróżnicze oraz ciekawostki ze świata nauki oraz takich dziedzin jak: historia naturalna, antropologia, survival czy inżynieria.

  TVN Media

  Biuro Reklamy TVN Media odpowiada na rosnące potrzeby reklamodawców i dostarcza rozwiązania, które kompleksowo spełniają współczesne potrzeby komunikacyjne marek. Oferta TVN Media bazuje na najwyższej jakości kanale ogólnopolskim TVN, stacjach z grupy Warner Bros. Discovery, kanałach partnerskich w ramach projektu Premium TV, silnych platformach VOD - Player i HBO Max - oraz nowych źródłach reklamowych opartych o współpracę z nadawcami z obszaru digital. W zespole TVN Media powstają najbardziej innowacyjne rozwiązania reklamowe, jak na przykład unikalna oferta Addressable TV umożliwiająca połączenie zasięgu telewizji z precyzją dotarcia digitalu. TVN Media jest systematycznie wyróżniane tytułem Biura Reklamy Telewizyjnej Roku.

  Warner Bros. Entertainment Polska

  Warner Bros. Entertainment Polska to czołowy lider w dystrybucji, produkcji, licencjonowaniu i marketingu największych międzynarodowych hitów kinowych w Polsce. W swoim katalogu ma tysiące filmów fabularnych, z których wiele na stałe zapisało się w historii kina jak: „Casablanca” (1943), „Na wschód od Edenu” (1955) „Sokół maltański” (1941), „Buntownik bez powodu” (1955) czy „Mechaniczna pomarańcza” (1971). Wśród najpopularniejszych produkcji globalnego lidera są np. filmy z serii „Władcy Pierścieni”, „Matrix” czy ekranizacje przygód „Harry’ego Pottera”. W swoim portfolio firma posiada również takie tytuły jak „Mad Max”, „Incepcja”, “Interstellar” „Grawitacja”, „Sherlock Holmes” czy „Narodziny gwiazdy”. Dodatkowo może pochwalić się wciąż poszerzającą się biblioteką Uniwersum DC, w tym ekranizacjami filmów o superbohaterach jak np. „Batman”, „Wonder Woman”, „Superman” „Joker”, „Black Adam”, „Shazam” czy „Flash”. Znajdziemy tu również najnowsze hity box office’u jak “Elvis” czy “Diuna”. Ponadto firma dysponuje prawami do tysięcy legendarnych animacji np. z serii „Królik Bugs”. „Tom i Jerry”, „Looney Tunes” czy „Scooby Doo”.

  Fundacja TVN

  Fundacja TVN od ponad 20 lat pomaga chorym dzieciom, osobom starszym i samotnym. Od momentu jej powstania jednym z podstawowych celów Fundacji jest również pomoc państwowym instytucjom ochrony zdrowia. Polega ona przede wszystkim na remontach i budowie klinik szpitalnych oraz na zakupie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. W ciągu ponad 20 lat swojego funkcjonowania Fundacja przekazała na działalność pomocową około 275 mln złotych. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ok. 30 tysięcy osób, w szczególności dzieci potrzebujące leczenia i rehabilitacji. Obecnie najważniejszym projektem Fundacji TVN jest budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.