Rekordowa oglądalność Turnieju Czterech Skoczni w TVN Warner Bros. Discovery

Aktualnie czytasz: Rekordowa oglądalność Turnieju Czterech Skoczni w TVN Warner Bros. Discovery
Zakończony w piątek Turniej Czterech Skoczni przyciągnął do TVN i Eurosportu 1 aż 12,5 mln widzów, a finałowy konkurs w Bischofshofen osiągnął najwyższą oglądalność w historii transmisji skoków narciarskich w TVN!

Na przełomie grudnia i stycznia widzowie TVN, Eurosportu 1 i Playera mogli oglądać pasjonujący Turniej Czterech Skoczni rozgrywany w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Fantastyczną walkę Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Kamila Stocha z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem śledziło w sumie aż 12,5 mln widzów!

Turniej Czterech Skoczni oglądało średnio 3,9 mln osób, co jest wynikiem o 35% lepszym niż w roku ubiegłym. Zawody w Bischofshofen przyciągnęły do TVN rekordowe 3,37 mln widzów – najwięcej w historii transmisji skoków narciarskich w tym kanale. Konkursy na antenie TVN oraz Eurosportu 1 regularnie osiągały ponad 30-procentowy udział w rynku, co oznacza, że skoki narciarskie oglądał co trzeci widz w Polsce.

Eurosport 1 pokazywał również kwalifikacje do każdego z konkursu. Średnia oglądalność wszystkich relacji z TCS na antenie Eurosportu 1 była zbliżona do rekordu sprzed dwóch lat i o aż 40% wyższa niż w roku ubiegłym.

Wyniki oglądalności Turnieju Czterech Skoczni:

Aktualnie czytasz: Rekordowa oglądalność Turnieju Czterech Skoczni w TVN Warner Bros. Discovery

Podczas Turnieju Czterech Skoczni widzowie mogli oglądać studia realizowane pod skoczniami. W TVN prowadzili je Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny, których gośćmi byli Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Z kolei w Eurosporcie 1 studia przy okazji kwalifikacji prowadził na miejscu Paweł Kuwik, a te towarzyszące konkursom realizowane były w Warszawie, gdzie gościem Michała Korościela byli Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Reporterem w trakcie TCS był Kacper Merk. Miłośnicy skoków narciarskich mieli także okazję poznać opinie pojawiających się w studiu legend dyscypliny: Adama Małysza, Martina Schmitta, Jensa Weissfloga i Thomasa Morgensterna.

W nadchodzący weekend Eurosport 1 i Player pokażą kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Po rywalizacji na Wielkiej Krokwi skoczkowie przeniosą się do Sapporo. Główną imprezą sezonu będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy, które zostaną rozegrane od 22 lutego do 5 marca. Transmisje z Planicy tylko na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery.

Moc wspólnego kibicowania

TVN Warner Bros. Discovery posiada najbogatszą i najpełniejszą ofertę dla fanów zimowych dyscyplin. Od końca października aż do początku kwietnia widzowie kanałów i platform TVN Warner Bros. Discovery będą mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Punktami kulminacyjnymi pasjonującego sezonu będą transmisje z mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, narciarstwie dowolnym i narciarstwie klasycznym.

podziel się: