Rekordowa oglądalność Australian Open na antenach Eurosportu

Aktualnie czytasz: Rekordowa oglądalność Australian Open na antenach Eurosportu
Zakończony w niedzielę turniej Australian Open oglądało na antenach Eurosportu aż 3,6 miliona widzów! Zmagania najlepszych tenisistek i tenisistów świata śledziło średnio 121 tys. widzów w Eurosporcie 1 i 33 tys. osób w Eurosporcie 2, co jest najlepszym wynikiem w historii relacji z turnieju w Melbourne!

Pierwszy turniej Wielkiego Szlema w roku obfitował w emocje związane ze startami reprezentantów Polski. Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze dotarł do 4. rundy Australian Open. Na tym etapie udział w turnieju zakończyła liderka rankingu WTA Iga Świątek. Rewelacyjnie spisała się Magda Linette, która dotarła aż do półfinału. Z kolei w rozgrywkach deblowych popis umiejętności dał Jan Zieliński, który w parze z Hugo Nysem awansował do finału. To właśnie mecze polskich tenisistek i tenisistów cieszyły się największą oglądalnością. Półfinałowy mecz Magdy Linette z Aryną Sabalenką oglądało aż 600 tys. widzów! Finał debla mężczyzn przyciągnął przed telewizory 424 tys. osób. Niemal tyle samo kibiców śledziło starcie Igi Świątek z Jule Niemeier w 1. rundzie. Dużą publiczność zgromadziły również mecze finałowe – mężczyzn 393 tys., a kobiet 326 tys., co jest jednym z najlepszych wyników w historii finałów kobiet podczas Australian Open.

Mecze z najwyższą oglądalnością podczas Australian Open 2023:

Aktualnie czytasz: Rekordowa oglądalność Australian Open na antenach Eurosportu
Źródło: NAM LIVE+VOSDAL+TSV2

Australian Open z roku na rok zyskuje widzów na antenach Eurosportu. W tym roku turniej w Melbourne oglądało w sumie aż 3,6 mln widzów, czyli ponad 1,5 mln osób więcej niż w 2019 roku. Bardzo wyraźnie wzrasta również średnia oglądalność turnieju. W zakończonej w niedzielę edycji mecze AO oglądało w Eurosporcie 1 średnio 121 tys. widzów. W 2022 roku było to 107 tys., rok wcześniej 60 tys., a w 2020 i 2019 roku około 35 tys. 

Podczas tegorocznego turnieju widzowie Eurosportu mogli słuchać komentarza znakomitych ekspertów: Lecha Sidora, Karola Stopy, Dawida Olejniczaka, Dawida Celta, Marka Furjana, Witolda Domańskiego czy Macieja Łuczaka. Mieli także okazję oglądać wywiady i relacje przeprowadzane w Melbourne przez wysłannika TVN Warner Bros. Discovery Pawła Kuwika. Nie zabrakło również opinii legend światowego tenisa takich jak Justine Henin, Tim Henman, John McEnroe, Mats Wilander, Alex Corretja i Barbara Schett. 

Kolejnym turniejem Wielkiego Szlema na antenach Eurosportu oraz – w całości i bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze – będzie Roland-Garros. Paryski turniej zostanie rozegrany od 28 maja do 11 czerwca.

podziel się: