Warner Bros. Discovery w Polsce otworzył własną salę kinową

Aktualnie czytasz: Warner Bros. Discovery w Polsce otworzył własną salę kinową
Warner Bros. Discovery w Polsce otworzył własną salę kinową w siedzibie głównej przy ul. Wiertniczej w Warszawie. Uroczystość odbyła się 4 kwietnia – w dniu inauguracji oficjalnych globalnych obchodów stulecia powstania Warner Bros. Sala, której budowę rozpoczęto jesienią zeszłego roku, pomieści niemal 50 osób. To istotna inwestycja dla biznesu WBD w Polsce – wiele zespołów w firmie skorzysta z możliwości wspólnego oglądania filmów, seriali oraz innych materiałów i prezentacji w ramach codziennej pracy.

Warner Bros. Discovery w Polsce rozwija organizację na wielu poziomach, w tym także systematycznie dostosowując i ulepszając przestrzenie biurowe. Firma wykorzystuje nowe możliwości wynikające z połączenia Discovery z WarnerMedia w kwietniu zeszłego roku. Nowopowstała sala kinowa na parterze siedziby głównej jest odpowiedzią na potrzeby pracowników. Jedną z najbardziej istotnych części biznesu Warner Bros. Discovery jest produkcja filmowa i wielokanałowa dystrybucja treści. W kinie będą odbywać się różnego rodzaju eventy wewnętrzne – projekcje, pokazy filmowe, kolaudacje czy prezentacje.

Moment otwarcia sali kinowej w siedzibie głównej Warner Bros. Discovery w Polsce to zwieńczenie ponad 5 miesięcznej pracy zespołu WBD oraz firmy Extract Design. Był to niecodzienny i niezwykle ciekawy projekt. Jesteśmy dumni, że od roku jako połączona firma pod szyldem Warner Bros. Discovery piszemy wspólną historię, kontynuując dziedzictwo braci Warner.
Katarzyna Rozbiewska, Administration Unit Director w Warner Bros. Discovery w Polsce

Profesjonalna sala kinowa o wielkości 200 m2 podzielona jest na część właściwą oraz lobby. Zdobią ją znane z produkcji Warner Bros. motywy filmowe wyświetlane na ekranach zamontowanych na ścianach sali. Kino wyposażone jest w ekran o rozmiarach 700 cm na 315 cm, a odpowiednie nagłośnienie zapewnia system dźwiękowy Dolby Atmos. Na zagłówkach 49 miejsc siedzących w sali wyhaftowany został logotyp 100-letniego studia.

Otwarciu sali kinowej towarzyszyła ceremonia przecięcia wstęgi oraz pokaz specjalny premierowego odcinka programu „Magia kina”, zapewniający pierwszym gościom kina podróż po świecie branży filmowej i historii braci Warner. Ponadto tego dnia pracownicy firmy mogli uczestniczyć w seansie filmu „Casablanca”. Do końca kwietnia w nowej sali kinowej zaplanowano specjalne pokazy dla zespołu Warner Bros. Discovery w Polsce filmów: „Air”, „Powiększenie”, „Incepcja”, „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Evil Dead Rise”, „Deszczowa piosenka” oraz „Diuna”.

Media Business Centre przy ul. Wiertniczej 166 w Warszawie jest główną siedzibą Warner Bros. Discovery w Polsce. Budynek mieści w sobie także studia nagraniowe i newsroomy, w tym newsroom „Faktów”, TVN24 i TVN24 BiS.

podziel się: