Pride Month w TVN Warner Bros. Discovery

Aktualnie czytasz: Pride Month w TVN Warner Bros. Discovery
TVN Warner Bros. Discovery celebruje Miesiąc Dumy. Polski lider rynku medialnego dołącza do globalnych obchodów Pride Month w Warner Bros. Discovery i organizuje liczne inicjatywy wewnętrzne – m.in. wspólne szycie flag sojuszniczych czy warsztaty na temat inkluzywności. Miesiąc Dumy będzie obfitować także w propozycje programowe dla widowni – m.in. premiery oraz specjalne kolekcje tematyczne filmów i seriali związanych ze społecznością LGBTQ+ w Playerze, HBO Max, Vod.pl oraz TVN24 GO. Realizowane działania są elementem misji Diversity, Equity & Inclusion w TVN WBD – firmie, która na co dzień propaguje kulturę otwartości i szacunku.

Czerwiec jest Miesiącem Dumy i wsparcia dla osób LGBTQ+ na całym świecie. Warner Bros. Discovery na wielu rynkach, na których działa, wyraża wsparcie dla osób reprezentujących społeczność LGBTQ+. Przez działania wewnętrzne i programowe, TVN Warner Bros. Discovery ma na celu podnoszenie społecznej świadomości, wsparcie dla osób LGBTQ+ i promowanie wartości kluczowej dla organizacji – szacunku dla różnorodności. Firma m.in. przez inicjatywy na rzecz idei DEI, ale także dzięki swoim produkcjom, zwiększa reprezentację i widoczność społeczności LGBTQ+ w lokalnych mediach i międzynarodowych produkcjach.

W naszym DNA, jako firmy mediowej, jest opowiadanie historii – a te mają każdy kolor tęczy. Robimy co w naszej mocy, by zarówno wewnątrz organizacji, jak i na naszych platformach i antenach głos osób LGBTQ+, który w naszym kraju jest aktem odwagi, był szeroko słyszalny. Dzięki wielu inicjatywom i wsparciu naszej grupy pracowniczej “Diversity & Pride” edukujemy się, rozwijamy i dojrzewamy jako firma. Wspólnie tworzymy środowisko, w którym pracownicy mogą czuć się zrozumiani i wspierani. Wierzymy, że różnorodność jest jednym z kluczowych elementów sukcesu naszej organizacji.
Agnieszka Maciejewska, GVP People & Culture w TVN Warner Bros. Discovery

Edukacja i włączanie, czyli wewnętrzne obchody Miesiąca Dumy w TVN Warner Bros. Discovery

Wyjątkowe inicjatywy przygotowane dla zespołu TVN WBD w ramach celebracji Pride Month promują różnorodność, przeciwdziałają dyskryminacji oraz umacniają kulturę otwartości i akceptacji. Wśród nich są m.in. warsztaty edukacyjne, artystyczne czy tworzenie biblioteki książek o szeroko pojętej różnorodności w głównej siedzibie organizacji w Warszawie.

Pierwsze spotkanie inaugurujące Miesiąc Dumy w TVN WBD odbędzie się z Maćkiem Przygodą – uczestnikiem „Prince Charming: Polska”, pierwszego gejowskiego randkowego reality show w Polsce. Podzieli się swoimi życiowymi doświadczeniami, wyjaśni pojęcia z zakresu płci oraz orientacji seksualnej, a także przedstawi historię buntu Stonewall, czyli wydarzenia powszechnie uznawanego za najważniejsze dla społeczności LGBTQ+.

Podczas jednej z czerwcowych Sharing Sessions – czyli spotkań zespołu TVN WBD mających na celu wymianę wiedzy i doświadczeń – Tomasz-Marcin Wrona, dziennikarz tvn24.pl, kulturoznawca i autor cyklu tekstów "Wybór Wrony" opowie o inkluzywności, która obejmuje język, zachowania i postawy. Kontynuacją Sharing Session będzie interaktywne spotkanie z Tomaszem-Marcinem: “Inkluzywność w praktyce, czyli jak uniknąć obojętności”.

Zespół TVN WBD spotka się także z osobami tworzącymi polską kulturę ballroomową, które przedstawią jej historię oraz znaczenie dla queerowej społeczności. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu dowie się skąd wziął się voguing – taniec znany ze słynnego teledysku Madonny do piosenki „Vogue”.

W firmie zorganizowany zostanie również warsztat, podczas którego wyjaśnione zostaną symbole społeczności LGBTQ+. W części praktycznej spotkania osoby biorące w nim udział wspólnie uszyją kolorowe flagi z materiałów z drugiej ręki. Razem stworzą bezpieczną przestrzeń, w której każdy – bez względu na poziom zaawansowania – przygotuje swój queerowy lub sojuszniczy emblemat.

Krakowski zespół TVN WBD podczas twórczych warsztatów będzie mógł dowiedzieć się, w jaki sposób tworzenie kolaży analogowych może pomóc wyrazić ich tożsamość i odkryć twórczy potencjał drzemiący w każdym z nich. Uczestnicy spotkania wspólnie wykorzystają pojęcia takie jak queer, duma i sojusznictwo oraz stworzą prace, które oprawione w ramy zasilą ich domowe galerie sztuki.

Wewnątrz organizacji zostanie poruszony także temat dzieci, ale nie tylko tych ze społeczności LGBTQ+. Spotkanie dla rodziców i opiekunów pt. “Jak rozmawiać z dziećmi o różnorodności? W jaki sposób książki mogą pomóc nam w tym dialogu?” poprowadzą Justyna Suchecka oraz Piotr Jacoń – dziennikarze TVN WBD, aktywnie wspierający osoby LGBTQ+.

Wewnętrzna grupa pracownicza TVN WBD „Diversity & Pride” podczas Miesiąca Dumy zainauguruje pracę nad inicjatywą otwartej biblioteczki, dostępnej dla wszystkich w organizacji, w której znajdą się pozycje dotyczące LGBTQ+, różnorodności, zdrowia psychicznego i wielu innych tematów bliskich wartościom organizacji. Biblioteka będzie doskonałym uzupełnieniem pokoju relaksu, czyli jednej z wielu zrealizowanych inicjatyw pracowniczych w TVN WBD.

Temat społeczności LGBTQ+ na platformach VOD

Celebrację Miesiąca Dumy na HBO Max rozpocznie premiera nowego serial dokumentalnego „Nago. Głośno. Dumnie”. Nowa produkcja MAX Original opowiada o grupie polskich drag queens i performerek burleski. Seria dokumentalna dostępna od 1 czerwca składa się z 5 odcinków. Już 15 czerwca swoją premierę na platformie będzie mieć także "Boylesque", czyli słodko-gorzka opowieść o życiu ponad osiemdziesięcioletniego queerowego performera – Andrzeja Szwana, który występuje pod pseudonimem scenicznym Lulla La Polaca.

HBO Max proponuje swoim użytkownikom także szereg innych produkcji związanych ze społecznością LGBTQ+ w ramach specjalnej sekcji tematycznej, w tym takie filmy i seriale, jak: „Gentleman Jack”, „Biały Lotos”, „Los Espookys”, „Transhood”, „Harley Quinn”, „Anioły w Ameryce”, „Batwoman”, „Mogę cię zniszczyć”, „Ktoś, gdzieś”, „Velma” czy „Rozmowy z przyjaciółmi”.

Na platformie Player użytkownicy znajdą kolekcję świetnych „tęczowych” produkcji o nazwie „Miesiąc Równości”, a w niej takie programy, jak: „Queerowe rewolucje”, “O tym się nie mówi”, „Lesbijki uczą miłości”, „Czarna owca” i „Mój Agent”. W kolekcji znajdują się również programy, produkcje z katalogu HBO, m.in. „Gentleman Jack”, „Bo to grzech”, czy „We’re here”.

Na VOD.pl pojawi się święża porcja premierowego kontentu. Po raz pierwszy bez opłat na platformie dostępne będą wszystkie 4 sezony serialu „Kontrola” – uniwersalnej i poruszającej historii o miłości autorstwa Nataszy Parzymies, której twórczość podbiła serca młodej publiczności.

Osoby subskrybujące TVN24 GO będą mogły skorzystać z propozycji sekcji „Miesiąc Dumy”, w której dostępne będą zarówno nowości, jak i starsze pozycje z biblioteki produkcji dotyczących tematu społeczności LGBTQ+ – m.in. tryptyk Piotra Jaconia „Wszystko o moim dziecku”, „Wszystko o moim życiu” i „Wszystko o moim państwie”, a także reportaże, wywiady i podcasty traktujące o wszystkich kolorach tęczy. Już w niedzielę, 4 czerwca, swoją premierę będzie mieć rozmowa Piotra Jaconia z Renatą Lis - pisarką i tłumaczką, autorką książki „Moja ukochana i ja” – w ramach programu „Bez polityki”. Renata Lis w wywiadzie opisuje m.in., jak zmieniały się społeczno-kulturowe realia związków jednopłciowych w Polsce w ostatnich dekadach i z jakimi trudnościami muszą mierzyć się pary nieheteronormatywne w naszym kraju.

Otwartość i inkluzywność na antenach TVN Style i TLC

Otwartość to znak rozpoznawczy kanałów TVN Style i TLC. Przez cały czerwiec stacje będą emitowały programy o tematyce równościowej, by uczcić i wzmocnić głosy społeczności LGBTQ+.

Na TVN Style widzowie będą mogli obejrzeć:

 • „Miasto Kobiet” – odcinki o ciałopozytywności, transpłciowości oraz akceptacji z Piotrem Jaconiem, Ewą Farną, Marią Peszek oraz Ane Piżl – w poniedziałkowe poranki od 5 czerwca;
  • „Wszystko o moim dziecku” – reportaż Piotra Jaconia, w którym opowieść o transpłciowych dzieciach przedstawiona z perspektywy ich rodziców – 8 czerwca o 21:20;
   • „Inspirujące kobiety” – odcinek o emerytowanej nauczycielce, która po latach nie tylko przyznała się do swoich błędów, ale także zaczęła edukować lokalne społeczeństwo w zakresie wiedzy o społeczności LGBTQ+ – 11 czerwca o 17:10;
    • „Bez tabu” – odcinek programu o tęczowych rodzinach – 14 czerwca o 23:25.

     Na widzów TLC czekają:

     • „Nastoletnie drag queens” – program, w którym kamera towarzyszy piątce młodych osób artystycznych drag w przygotowaniach do ich pierwszego balu – w niedziele o 20:00, od 4 czerwca;
      • „Queerowa historia świata” – zabawna seria dokumentalna, która opowiada o zapomnianych w historii bohaterach, królach i królowych ze społeczności LGBTQ+ - w niedziele o 21:00, od 11 czerwca;
       • „Kontrola” – serial śledzący burzliwą historię miłosną dwóch kobiet, które po latach od rozstania wpadają na siebie podczas kontroli na lotnisku – w niedziele o 22:00, od 4 czerwca;
        • „Przemiana w stylu drag queen!” – czyli ulubione drag queens Ameryki biorące pod lupę wizerunek bohaterek programu i odmieniające je nie do poznania – w soboty o 11:00;
         • „Queerowe rewolucje” – czyli przygody Trixie Mattel, zwyciężczyni programu RuPaul’s Drag Race All Stars, która remontuje i przygotowuje się do otwarcia własnego motelu – od poniedziałku do piątku o 19:00;
          • „Mistrzowie remontu” – projektanci wnętrz, Nate Berkus i jego mąż Jeremiah Brent godzą rolę ojców z pracą zawodową i spieszą na ratunek ludziom, którzy zdecydowali się na remont domów oraz mieszkań – od poniedziałku do piątku o 19:00;
           • „Schudnę i zmienię płeć” – program śledzi losy Kayli i Shane’a, którzy muszą zrzucić sporą liczbę zbędnych kilogramów, aby mogli zakwalifikować się do operacji zmiany płci. – w soboty o 18:00, od 17 czerwca;
            • „Dom dwóch mam” – program o świeżo zaręczonych Whitney i DeeDee, które starają się pogodzić wychowywanie siedmiorga dzieci i planowanie wymarzonego ślubu – w niedziele o 21:00, od 4 czerwca;
             • „Prince Charming” – w którym Jacek Jelonek szuka swojego wymarzonego partnera wśród 13 singli w willi w słonecznej Hiszpanii – w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o 24:00, od 12 czerwca;
              • „Salon sukien ślubnych” – odcinki programu, w którym styliści pomogą pannom młodym ze społeczności LGBTQ+ znaleźć idealną suknię ślubną – w niedziele o 11:00;
               • „Historie wielkiej wagi” – odcinki programu, które śledzą losy chorobliwie otyłych osób ze społeczności LGBTQ+ w ich walce o powrót do zdrowia – w soboty o 16:00.
                podziel się: