Eurosport 1 liderem rynku płatnych kanałów sportowych w 2022 roku

W 2022 roku Eurosport 1 był najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce! Minione 12 miesięcy to także dalszy rozwój oferty sportowej TVN Warner Bros. Discovery, w tym na antenach otwartych.

Podsumowanie takiego roku to czysta przyjemność, bo pozwala zobaczyć, że stale się rozwijamy. Na bardzo konkurencyjnym rynku płatnych telewizji sportowych Eurosport 1 jest od lat kanałem pierwszego wyboru dla widzów, a to największa nagroda i zarazem motywacja na przyszłość dla całego naszego zespołu.

Miniony rok w Eurosporcie 1 był wypełniony transmisjami wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie. Stacja pokazała m.in. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022, kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema, mecze Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, wyścigi kolarskie na czele z wielkimi tourami, turnieje snookerowe i wiele innych pasjonujących wydarzeń.

Przez ostatnie 12 miesięcy Eurosport 1 był najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce zarówno w grupie A4+, jak i A16-49. W 2022 transmisje sportowe w Eurosporcie 1 przyciągnęły w sumie aż 13,7 mln widzów, najwięcej spośród płatnych kanałów sportowych, co oznacza 6% (756 tys.) wzrostu w stosunku do roku ubiegłego. Udział stacji w rynku wyniósł 0,64% (A4+) i 0,35% (A16-49). W kategorii płatnych kanałów sportowych udział Eurosportu 1 wyniósł aż 28,5%. Jednocześnie Eurosport 2 był w ubiegłym roku czwartym najpopularniejszym płatnym kanałem sportowym w Polsce.

Udział w rynku płatnych kanałów sportowych w 2022 roku:

Zasięg płatnych kanałów sportowych w 2022 roku:

Rosnąca rola sportu w TVN Warner Bros. Discovery

W 2022 roku Eurosport 1 oraz kanały TVN Warner Bros. Discovery zanotowały kilka rekordowych transmisji! 

Skok Dawida Kubackiego, który przyniósł mu brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie oglądało w Eurosporcie 1 aż 2,2 mln widzów. Kibice z zapartym tchem śledzili również turnieje tenisowego Wielkiego Szlema i wielkie sukcesy Igi Świątek. Finałowe mecze Polki w Roland-Garros i US Open transmitowane były równolegle w TVN i Eurosporcie 1 przynosząc rekordową oglądalność w historii wielkoszlemowych relacji w Polsce. Relacje z obu turniejów cieszyły się na antenach Eurosportu najwyższą oglądalnością w historii. 

Wspaniałym osiągnięciem mogą pochwalić się piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce, których finałowe starcie w Lidze Mistrzów w decydujących momentach przyciągnęło do Eurosportu 1 ponad milion widzów. Z kolei Speedway Grand Prix Polski rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie oglądało w TTV ponad 440 tys. widzów, co było najlepszym od blisko 20 lat wynikiem telewizyjnych relacji z indywidualnych mistrzostw świata na żużlu w Polsce.

To był przełomowy rok, w którym sport szerzej zagościł na ogólnopolskich, bezpłatnych kanałach TVN Warner Bros. Discovery. Sport i emocje, które ze sobą niesie łączą ludzi, a my chcemy, aby naszym transmisjom przyświecała moc wspólnego kibicowania! Dlatego sport zajmuje coraz ważniejsze miejsce także w kanałach otwartych – widzowie mogli oglądać skoki narciarskie i finałowe mecze Igi Świątek w Roland-Garros i US Open w TVN, polskie rundy Speedway Grand Prix w TTV, biegi narciarskie kobiet i niektóre mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej w Metrze. Już niebawem po raz pierwszy w historii TVN będzie transmitować rywalizację podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Zapowiada się więc kolejny niesamowicie emocjonujący, sportowy rok.

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żużel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.